• Vyhodnotenie halloweenskej súťaže

• Členovia Školského parlamentu dnes ( 11.11.2022) odovzdali sladké odmeny víťazným triedam našej halloweenskej súťaže. Výsledky boli nasledovné:

Za vyšší stupeň gymnnázia:

1. miesto- 8. OA
            2. miesto- 6.OA
            3. miesto- 1.B

2.D

1. extra cena za kostýmy- 5.B

Za nižší stupeň gymnázia:

1. miesto- 1.OA
            2. miesto- 2.OA
            3. miesto- 4.OA

Víťazom srdečne blahoželáme!!!!

Týmto by sme sa v mene Školského parlamentu chceli poďakovať pani profesorke PaedDr. Gabriele Gőrgeyovej za spoluprácu a vyhodnotenie našej halloweenskej aktivity.

• Popularizačné prednášky prírodovedeckej fakulty UPJS v Košiciach

• Dňa 9.11.2012 sa na našom gymnáziu uskutočnili prednášky organizované v spolupráci s PF UPJŠ v Košiciach. Prednášok sa zúčastnilo takmer 70 študentov z predposledného ročníka, ktorí navštevujú seminár z matematiky, fyziky alebo informatiky a niekoľko žiakov sexty a 2.A.

Na úvodnom stretnutí v aule školy boli študenti oboznámení s možnosťami štúdia na Prírodovedeckej fakulte. Potom nasledovali tri prednášky, ktoré prebiehali paralelne. Každý žiak absolvoval dve prednášky.

Na záver aktivity sa uskutočnil krátky Kahoot – kvíz, v ktorom zo všetkých študentov najlepšie  uspeli:

1. Vladimír Tešlár, 3.A
            2. Julián Placsko, 3.A
            3. Michal Adamko, 3.A

Predstavenie štúdia na fakulte:

Doc. Mgr. Michal Gallay, PhD.: Štúdium na PF UPJŠ - Vedou meníme svet

Popularizačné prednášky:

doc. Mgr. Michal Gallay, PhD. - Z družice na Košice a Rožňavu

doc. RNDr. Ondrej Hutník, PhD. - Iracionálne k šťastiu

Mgr. Tomáš Samuely, PhD. - Indiánske písmo a kvantové počítanie

Ďakujeme Prírodovedeckej fakulte v Košiciach za prezentáciu modernej vedy a za rozšírenie obzorov našich študentov.

• 2. miesto ruštinárov

• Vo 4. ročníku Jazykového WocaBee šampionátu 2022 pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorého okresné kolá prebiehali od 19. do 28. 10. 2022, sa skupina našich ruštinárov z tercie v okresnom kole tejto súťaže umiestnila na 2.mieste (z celkového počtu 35 tried zapojených do šampionátu v našom okrese).

Naši študenti dosiahli denný priemer 255 bodov (tzv. WocaPoints) na jedného žiaka, pričom bola iba jedna súťažná kategória bez rozdielu jazykov (teda súperili študenti učiaci sa akýkoľvek cudzí jazyk).

Celková účasť vo štvrtom ročníku šampionátu dosiahla počet 47 735 žiakov a študentov z celého Slovenska.

Trieda získava diplom a žiaci aj s vyučujúcim (p.Kohári) získavajú darček -  mesačný online kurz angličtiny v aplikácii pre samoukov - LangBee.

Tabuľka s podrobnejšími výsledkami za celé Slovensko sa nachádza na:  https://www.wocabee.app/sutaz/Okresne_kolo_overall_SK.pdf

• Krajské majstrovstvá v bedmintone družstiev

• Dňa 2.11.2022 sa naše žiacky zúčastnili Majstrovstiev kraja v Košiciach v bedmintone družstiev  žiačok stredných škôl. Turnaj sa hral v športovej hale SOŠ železničnej v Košiciach. Družstvo žiačok bolo v zložení Monika Černajová, Rebeka Mihóková a Petra Mihóková. Družstvo dievčat po náročných a vyrovnaných zápasoch s Gymnáziom Trebišovská Košice, Gymnáziom Poštová Košice a SZŠ Košice vybojovali veľmi pekné 3. miesto v týchto krajských majstrovstvách

V kategórii žiakov reprezentovali našu školu 3.11.2022 v športovej hale SOŠ železničnej v Košiciach Miroslav Herčka, Radoslav Klimon a Marcus Kristían Baffi. Družstvo chlapcov obsadilo 8. miesto. Naši chlapci nastúpili hneď v prvom zápase proti minuloročnému obhajcovi 1. miesta Gymnáziu Poštová Košice. Žiaľ športové šťastie im neprialo a tento ťažký zápas prehrali malým rozdielom v jednotlivých setoch. Podarilo sa im vyhrať až posledný zápas o celkové umiestnenie.

Dievčatám aj chlapcom ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

Športu zdar!

• Naši študenti na AproMUN

• Naši študenti z 5.B Michaela Dovalová a Adam Anderko sa 28-30. októbra zúčastnili na AproMUNe, simulovanej konferencii Spojených národov v Bratislave. Na nej reprezentovali záujmy štátov, ktoré si zvolili. Naša škola si prostredníctvom Adama Anderka z konferencie odniesla pekné tretie miesto na jednom z výborov AproMUNu - Historickom diplomatickom summite.

Srdečne gratulujeme.