• Spoločne podporujeme vyučovanie francúzštiny na Slovensku

•

Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika - Pavol Jozef Šafárik Gimnázium Rožňava je od 1.9.2020 zapojené do 2-ročného projektu pod názvom: „Učíme sa spolu, francúzština nás spája“, ktorý uspel vo výberovej procedúre na rok 2020 v rámci programu Erasmus Plus pre vzdelávanie a odbornú prípravu, Kľúčová akcia 1 – Vzdelávacia mobilita jednotlivcov.

Ide o prvý projekt takéhoto typu na Slovensku – konzorcium, ktoré spája 12 škôl rozličného zamerania so spoločným záujmom o podporu výučby francúzskeho jazyka, pričom jednotlivé školy majú rozličné skúsenosti s medzinárodnou spoluprácou a zapájaním sa do národných projektov.

Riešiteľom projektu je Gymnázium Jána Hollého v Trnave. Jeho cieľom je  podpora vyučovania francúzskeho jazyka, otvoriť sa svetu dokorán, rozšíriť spoluprácu o medzinárodnú dimenziu a implementovať novinky, ktoré v západnom svete už bežia - napríklad viacjazyčné sekcie v školách alebo podpora diverzity cudzích jazykov.

1. rok projektu

- november 2020 – jún 2021 – online vzdelávanie 15 učiteľov z 12 škôl z celého Slovenska organizované v spolupráci s inštitúciou Francophonia (Francúzsko), úspešne zavŕšené získaním atestácií o absolvovaní vzdelávania.

- 18. – 31. júl 2021 – Nice /Francúzsko/ - metodický kurz pre učiteľov FRJ – 12 učiteľov z rozličných slovenských škôl sa zúčastnilo vzdelávania vo FRJ zameraného na inováciu metodológie vyučovania, kreativitu a rozvíjanie multikultúrnych vzťahov podľa potrieb každého účastníka.

Z Gymnázia P. J. Šafárika je zapojená Mgr. Adriana Šalamonová, učiteľka francúzskeho jazyka v kombinácii so slovenským jazykom a literatúrou.