• Naša škola sa zapojila do grantového programu e-Školy pre budúcnosť 2021/2022 Nadácie Orange.

Na výzvu v tomto roku zareagovalo 229 vzdelávacích organizácií, základných a stredných škôl. Celková požadovaná suma predstavovala 357 949,46 €.

Projekt Literatúra inak v grantovom programe e-Školy pre budúcnosť 2021/2022 bola schválená a bude podporená sumou 1 500,00 €. Na základe odporúčania odbornej hodnotiacej komisie, ktorá sa aktívne venuje vzdelávaniu na základných a stredných školách a rozhodnutia Správnej rady Nadácie, bolo podporených 60 projektov v celkovej sume 80 000 €. Zoznam všetkých podporených projektov nájdete na stránke www.nadaciaorange.sk.

Predkladateľkou projektu je Mgr. Zuzana Polónyová. Celý projekt je zameraný na moderný spôsob výučby anglickej literatúry, kde do vyučovacieho procesu budú zapojení samotní študenti. Aj staré a pre študentov nezaujímavé literárne dielo sa vďaka moderným technológiám a aplikáciám dá podať takým spôsobom, že sa pre nich stane zaujímavé. Taktiež výstupy študentov, ako sú napríklad audioknihy, prezentácie a filmy sa dajú opakovane využiť na výučbu v iných ročníkoch, sú to trvácne materiály, s ktorými sa dá znovu pracovať a takto spracované materiály môžu využiť na výučbu aj ostatní učitelia. Plánom je tieto materiály spracovať do učebných celkov, ktoré by boli rozdelené do kategórií podľa učebných osnov a takto by vznikol po prvom roku výučby kompletný učebný materiál, ktorý by sa vďaka tomu, že by bol v elektronickej podobe dal upravovať a prispôsobovať novým možnostiam a aplikáciám. Suma 1500 € bude použitá na nákup tabletov, ktoré budú študenti na hodinách využívať.