• Možnosti stravovania

• V školskom roku 2023/2024 ponúkame možnosť stravovania žiakov v dvoch jedálňach: Jedáleň Ako doma a Jedáleň Obchodná Akadémia.

Jedáleň Ako doma vyžaduje osobné vyzdvihnutie prihlášky u vedúcej jedálne, jedáleň OA prihlasuje žiakov aj prostredníctvom zoznamu vytvoreného triednym učiteľom.

V prílohe nájdete:

- možnosti stravovania spolu s cenovou ponukou

Stravne_ziaci.docx

- žiadosť o poskytnutie dotácie na stravu pre žiakov tried: príma, sekunda, tercia, kvarta a 1.B (len žiaci, ktorí prichádzajú z ôsmeho ročníka) - je potrebné ju odovzdať aj v tlačenej verzii

Ziadost_o_poskytnutie_dotacie.docx

- zápisný lístok na stravovanie v Obchodnej Akadémii (plnoletý, resp. neplnoletý žiak).

Zapisny_listok_2023_2024_neplnolety.docx

Zapisny_listok_2023_2024_plnolety.docx

- jedáleň Ako doma https://jedalenakodoma.sk/pokyny.php

Dokumenty je potrebné odovzdať triednemu učiteľovi najneskôr 5.9.2023.

• Oznam - slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2023/2024  bude pre žiakov dňa 4. septembra 2023 (pondelok).

8:45 - príchod žiakov do školy.

Žiaci všetkých ročníkov, okrem žiakov 2.ročníka, sa sústredia v aule školy.

Žiaci 2.ročníka (2.A, 2.D, 2.B, sexta) sa sústredia vo svojich kmeňových triedach.

9:00 - slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024 v priestoroch auly školy.

Tešíme sa na skoré stretnutie.

• Úspešné ukončenie kurzov v Barcelone

• Počas našich kurzov v rámci Akreditácie Erasmus + (30 hodín) v Barcelone sme sa naučili porozumieť konceptu makerspaces, ktorý plánujeme zaviesť na našej škole, a to v rámci predmetov STEAM. Kurzy boli inovatívne a kreatívne a sme radi, že sme mohli byť súčasťou týchto školení. Vďaka našim pedagógom, Rachel Playfair a Daniele Gutierrez Festino, a skvelým členom tímu z Talianska, Poľska, Chorvátska, Litvy, Rumunska, Rakúska a Nemecka sme mohli obohatiť naše vedomosti a zlepšiť naše zručnosti.

Eva Szanyiová a Stanislava Strinková

• Kurzy pre učiteľov

• V Barcelone začali prvé kurzy v rámci Erasmus + Akreditácie. Eva Szanyiová ako koordinátorka projektu a Stanislava Strinková ako učiteľka umenia a kultúry absolvujú od 21. augusta do 26. augusta 2023 dva rôzne kurzy: Bring STEAM to Life: How to Build a School Makerspace and From STEM to STEAM Education: a New Learning Approach. Tieto dva kurzy sú v súlade s našimi akreditačnými cieľmi, kde hlavnou myšlienkou je spustiť STEAM na našej škole.