• Školské kolo geografickej olympiády

• Dňa 19.1.2024 sa uskutočnilo školské kolo GO. Súťažilo sa v dvoch kategóriách : F a E

Kategória F / prima,sekunda /                 Kategória E / tercia, kvarta /

1.m – Rastislav Stehlo                               1.m – Nikolas Alex Hajdu

2.m – Róbert Zdechovan                          2.m – Andrej Gallo

3.m – Karolína Jenčová                             3.m – Jasmin Rezik

Srdečne im blahoželáme a prajeme veľa úspechov v okresnom kole.

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku - kategórie 1A, 1B

• Dňa 17. januára 2024 sa na ZŠ Pionierov v Rožňave konalo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku pre kategórie 1A a 1B. V kategórii 1A nás reprezentovala Emily Jakl zo sekundy, v kategórii 1B Jakub Chochol z tercie. Napriek tomu, že nepostúpili do vyššieho kola, ďakujeme im za veľmi peknú reprezentáciu našej školy a za úsilie, ktoré počas štúdia vynakladajú, aby boli tými najlepšími.
            Za PK CJ Mgr. Andrea Slabá

• Matematický klokan

• Matematický klokan je medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. Vyhlasovateľom súťaže je asociácia Kangourou sans frontiéres so sídlom v Paríži. Organizátorom súťaže v Slovenskej republike je Talentída, n. o.

Prihlásiť sa môžeš u svojho vyučujúceho/ vyučujúcej matematiky.

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• V stredu, 17.1.2024, Sofia Široká (V.OA) a Beáta Oravcová (4.A) reprezentovali naše gymnázium na okresnom kole olympiády z anglického jazyka v kategóriách 2A a 2B. Súťaž sa uskutočnila v Košiciach a obe žiačky sa umiestnili vo svojej kategórii na 1.mieste.

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov aj na krajskom kole.

• Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

• Dňa 18.1.2024 sa konalo okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku. V Rožňave nás reprezentovala trojica žiakov. V kategórii 1A sa Sylvia Široká zo sekundy umiestnila na 2. mieste a postupuje na krajské kolo, Adam Skaloš zo sekundy sa umiestnil na 3. mieste a v kategórii 1B sa Jakub Kopasz z tercie stal úspešným riešiteľom.

V Košiciach si v kategórii 2A vybojovala Sofia Široká z kvinty 1. miesto a Katarína Adamková zo sexty 2. miesto. Obidve postupujú na krajské kolo.

Srdečne im blahoželáme a držíme palce na krajskom kole.

Mgr. Henrieta Horváthová, Mgr. Soňa Némethová

• Biologická olympiáda - školské kolo kategória C

• Vo štvrtok 11.1.2024 sa uskutočnilo školské online kolo biologickej olympiády v kategórii C.

Súťažilo 15 žiakov z tercie a kvarty. Do okresného kola postúpili Simona Vaľková z kvarty a Samuel Sústrik z tercie.

Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme.

• Máme ďalšie Európske certifikáty kvality

• Gratulujeme kolegyniam, ktoré získali Európske certifikáty kvality:

Mgr. Zuzana Polónyová za projekt "Our European Sustainable City" so španielskou školou. Tento projekt zároveň vyhral 1.miesto v národnej súťaži, čo nás nesmierne teší

Mgr. Andrea Slabá za projekt "From History to Fashions francúzskou a talianskou školou

PaedDr. Anita Kerekes za projekt "Exploring Regional History" s chorvátskou školou

Získanie európskeho certifikátu kvality eTwinning je veľké ocenenie za vynikajúcu prácu a záväzok vo využívaní digitálnych nástrojov a spolupráce v oblasti vzdelávania. Je výsledkom  tvrdej práce, kreativity a inovácie v projektových aktivitách. Znamená to, že úsilie a angažovanosť vytvárajú hodnotné a stimulujúce prostredie pre vzdelávanie študentov a ich medzinárodnú spoluprácu.

eTwinning certifikát kvality je vysoko ceneným uznaním, ktorého hodnota sa prejavuje v širšom vzdelávacom spoločenstve. Inovatívne prístupy k vzdelávaniu slúžia ako príklad pre ostatných učiteľov a inšpirujú ich k podobným úspechom.

Európsky certifikát kvality eTwinning je nielen dôkazom odbornosti, ale aj zrkadlom oddanosti a nasadenia vo vzdelávaní. Je to vynikajúce ocenenie úsilia a talentu.

Prajeme ďalšie úspechy a ešte raz blahoželáme k tomuto významnému oceneniu.

• Olympiáda kritického myslenia – súťaž, ktorá učí mladých ľudí plávať v mori informácií

• Dňa 12.12.2023 sa konalo školské kolo Olympiády kritického myslenia, do ktorého sa zapojilo spolu 8750 študentov stredných škôl na Slovensku. Z našej školy sa do tejto súťaže zapojilo spolu v oboch kategóriách 19 študentov, z toho 17 úspešní riešitelia postupujú v súťaži do krajského kola, ktoré sa bude konať 19.3.2024.

Zvlášť blahoželáme najúspešnejším riešiteľom školského kola:

1.kategória (1.-2.roč., kvinta-sexta)

1.miesto              Martin Kuchta, sexta

2.miesto              Sofia Široká, kvinta

3.miesto              Katarína Adamková. Sexta

2.kategória (3.-5. roč., septima-oktáva)

1.miesto              Eva Línerová, oktáva

2.miesto              Miroslav Herčka, oktáva

3.miesto              Michal Adamko, 4.A

Držíme palce v ďalšom kole súťaže.

Mgr. Lýdia Kalinová