• Ciele

• Cieľom program Škola priateľská k deťom je vytvoriť na našej  škole také prostredie, v ktorom sa bude každé dieťa cítiť bezpečne, dobre, sebaisto a do ktorého bude chodiť s radosťou. Práva dieťaťa sú v našej škole v centre záujmu. Kľúčovými slovami  sú participácia, rešpekt, zodpovednosť. Škola priateľská k deťom právami dieťaťa žije. Je nastavený rámec fungovania medzi deťmi, pedagógmi a rodičmi.

ZÁKLADNÉ KRITÉRIÁ PRE ZÍSKANIE TITULU ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM

1. informovanie o programe Škola priateľská k deťom
          2. ​dotazník pre žiakov
          3. Nástenka venovaná právam detí a spolupráci s UNICEF,
          4. práva detí v školskom vzdelávacom programe,
          5. zapájanie školy do aktivít Slovenského výboru pre UNICEF,
          6. aktívny žiacky školský parlament, resp. žiacka školská rada.

UNICEF je jednou z najvýznamnejších humanitárnych organizácií na svete, ktorá pomáha deťom v núdzi už viac ako 70 rokov. Pracujeme vo viac ako 190 krajinách a teritóriách, na tých najťažšie dosiahnuteľných miestach. Pracujeme deň čo deň, aby sme pomohli prežiť deťom, ktoré sa ocitli v núdzi. Ochraňujeme ich práva, zabezpečujeme pre ne vodu, jedlo, strechu nad hlavou, lieky, vzdelanie, aby dostali šancu naplniť svoj potenciál. A nikdy sa nevzdáme...