• Vzdelávanie na Malte

• Nový školský rok sa začal netradičným spôsobom. V rámci programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu, Školiace a kooperačné aktivity sa naša projektová koodinátorka Eva Szanyiová zúčastnila na tematickom seminári Accreditation for Erasmus+ ako jedna z dvoch vyslaných účastníkov zo Slovenska. Seminár. sa uskutočnil v dňoch 5. – 7. 9. 2022 na Malte. Na seminári sa dohromady zúčastnilo 48 učiteľov zo 16 európskych krajín. Okrem zaujímavých informácií, vedomostí a zručností, ktoré sme získali počas workshopov, sme mali možnosť získať aj nové kontakty a v budúcnosti plánujeme rozbehnúť spoluprácu s novými kolegami a študentmi z rôznych škôl, a to z celej Európy.

PaedDr. Eva Szanyiová

• Pohni hlavou

• 8.9.2022 sa žiaci tretích a štvrtých ročníkov zúčastnili akcie s názvom Pohni hlavou.  Pohni hlavou je projekt, ktorý má ľudí oboznámiť s kritickým myslením a efektívnej práci s informáciami. Predstaviteľmi tohto projektu boli Tomáš Hudák, Jakub Gulík a hosťom šou bola Veronika Klindová. Šou sa vznášala v duchu improvizácie,  predpripravených dialógov a  zapájaním obecenstva do diskusie. Víziou projektu je podporiť ľudí a obzvlášť mladých ľudí v robení správnych rozhodnutí. Hlavne sa musíme naučiť rozoznať pravdu od klamstva, či v reálnom živote alebo v on-line priestore, čo je  v dnešnom zložitom svete veľmi dôležité. Celá diskusia bola zameraná predovšetkým na tie najproblematickejšie témy súčasnosti. Veríme, že si každý z nás zobral niečo z tejto stand-up šou, a že sa skúsime aspoň občas podľa toho riadiť.

• Jazdecké preteky

• Stefánia  Baffi zo sekundy reprezentovala našu školu v jazdeckých pretekoch koncom augusta v Šamoríne. Vo veľkej konkurencii obsadila v kategórii ZM 95-100 cm  krásne 3. miesto.

Srdečne jej  blahoželáme a prajeme veľa úspechov.

• Slávnostné otvorenie školského roka

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutočnilo 5.9.2022. Svojou prítomnosťou nás poctili  vzácni hostia: predseda Košického samosprávneho kraja Ing. Rastislav Trnka, poslanec KSK Pavol Burdiga, vedúca referátu metodiky a projektov odboru školstva KSK Mgr. Natália Vince a predseda Rodičovskej rady Ing. Peter Bartoš.

Po oficiálnom otvorení školského roka 2022/2023 odovzdal pán župan Ing. Rastislav Trnka do rúk pani riaditeľky PaedDr. Kataríny Adamkovej kúpnopredajnú zmluvu k budove a areálu Gymnázia P. J. Šafárika v Rožňave. Veríme, že týmto krokom sa nám otvorí cesta na skrášlenie historickej budovy školy a na rekonštrukciu  jej okolia.