• Krajské kolo “Čo vieš o hviezdach”

• Ďalší ročník krajského kola vedomostnej súťaže “Čo vieš o hviezdach” sa konal v budove Verejnej knižnice Jána Bocatia na Hlavnej ulici v Košiciach 28.4.2022.
            Krajského kola sa zúčastnilo 32 súťažiacich z okresov Košice, Michalovce, Trebišov, Spišská Nová Ves, Košice-okolie a Rožňava. Súťažiaci odpovedali písomne na otázky z rôznych oblastí astronómie, z histórie astronómie písali test, riešili grafické úlohy, astronomické príklady a samozrejme aj “slepé” mapky oblohy. Prví traja z každej kategórie získali vecné ceny a diplomy a postupujú do celoštátneho kola.

Našu školu reprezentovala Sabina Mužlayová (1.A), ktorá sa vďaka  2.miestu v 3. kategórii (žiaci SŠ a 5. – 8. roč. 8-roč. gymnázií) prebojovala do celoslovenského kola.

Sabinke srdečne  blahoželáme a držíme palce v ďalšom súťažení.

• Mladý Európan 2022

• Dňa 29.4.2022 sa uskutočnil 17. ročník regionálneho kola vedomostnej súťaže Mladý Európan 2022 v hoteli Ambassador v Košiciach. Vyhlasovateľom súťaže je Informačné centrum EUROPE DIRECT Košice. Poslaním súťaže je zvýšiť povedomie participatívneho občianstva Európskej únie medzi študentmi stredných škôl na Slovensku. Nosnou témou boli všeobecné znalosti o histórii, geografii, osobnostiach a najvýznamnejších pamätihodnostiach EÚ.

Našu školu reprezentoval trojčlenný súťažný tím zložený zo žiačok VI.OA triedy: N. Gallová, N. Liptáková a T. Tomášiková. Žiačky získali krásne 8.miesto.

Srdečne blahoželáme

• European S'capade - e-Twinning project

• Žiaci kvarty od septembra 2021 usilovne pracujú na projekte e-Twinning European S'capade. Spolupracujú so školami vo Francúzku, Španielsku, Baskicku a Slovinsku. Cieľom projektu je vytvoriť online únikovú hru. Žiaci sa k nej dostávali cez postupné zoznamovanie sa prostredníctvom rôznych aktivít, online stretnutí, vytvárali online knihu a kvíz o našich krajinách, písali príbeh online hry a rôzne iné aktivity.

Počas tohto procesu spoznali nových priateľov, nie tak vzdialené európske krajiny a zdokonaľujú si svoje zručnosti.

Online knihu, ktorá je výsledkom spolupráce žiakov všetkých krajín si môžete pozrieť na https://read.bookcreator.com/ajby2xAsZJW3iIFtDADoRsPb2Bm1/IMLLLJxBQ7WVvxPSUem_Zg

Príbeh únikovej hry je rovnako výsledok práce žiakov. Vytvárali ho pomocou obrázkových kociek a zvládli to výborne. Môžete posúdiť:

Mgr. Andrea Slabá

• Environmentálny deň v Plešivci

• Za pekného slnečného dňa sa žiaci nižšieho osemročného gymnázia zúčastnili Environmentálneho dňa, ktorý organizovalo Občianske združenie mikroregiónu Domica.

Pomohli sme prírode, kde sme vyzbierali množstvo odpadkov, ktoré tam zanechali ľudia. Žiaci sa veľmi snažili začo boli odmenení občerstvením a pekným tričkom.

• Svätoplukovo kráľovstvo ožíva

• V celoslovenskej súťaži Svätoplukovo kráľovstvo ožíva obsadila Laura Šimko z prímy krásne 2.miesto za vytvorenie PC hry k téme 3 prúty kráľa Svätopluka.

Srdečne blahoželáme!

• Župné dni

• Dňa 29.4.2022 sa naša škola zapojila do Župných dní Košického samosprávneho kraja.

Prinášame zopár záberov z tejto peknej akcie.