• Majstrovstvá Košického kraja v šachu žiakov a žiačok SŠ 2023

• Dňa 29.11.2023 sa Ondrej Gibas (1.A), Tobias Koóš a Adriana Straková (obaja 2.A) zúčastnili Krajských majstrovstiev žiakov a žiačok stredných škôl Košického kraja v zrýchlenom šachu. Turnaj sa uskutočnil na Gymnáziu Pavla Horova v Michalovciach za účasti 73 študentov a 9 študentiek. Chlapci a dievčatá súťažili v samostatných kategóriách.
            Tobias Koóš obsadil veľmi pekné 25. a Ondrej Gibas 26. miesto. Obaja vyhrali 4 šachové partie zo 7 zápasov.
            Adriane Strakovej sa podarilo opäť na turnaji uspieť. V kategórii dievčat obsadila konečné 3. miesto a postúpila na majstrovstvá Slovenska.

Srdečne blahoželáme!

RNDr. Marián Koreň

• Okresné kolo vo florbale SŠ žiakov

• Dňa 23.11.2023 sa naši žiaci zúčastnili Okresného kola vo florbale chlapcov SŠ v Rožňave. Turnaj sa hral v telocvični SOŠ technickej v Rožňave. V kategórii žiakov reprezentovali našu školu Š. Domik, M. Jerga, A. Mattoš, E. Garaj, J. Hencel, M. Herčka, J. Chlebo, S. Rogos, T. Kohári, R. Sakal.

Turnaj sa hral systémom hry každý s každým. Družstvo chlapcov v turnaji odštartovalo vo svojom prvom zápase proti SZŠ Rožňava, ktorý vyhrali 0:1. V druhom zápase naši chlapci výborným výkonom porazili OA Rožňava v pomere 4:0. V treťom zápase naši florbalisti nezachytili úvod zápasu a podľahli SOŠT Rožňava 5:1. bol to jediný zápas, ktorý sme prehrali. V treťom stretnutí sme hladko zvíťazili nad SOŠ TaS Dobšiná 0:2. V záverečnom zápase turnaja opäť naši hráči zopakovali výborný výkon a vyhrali 3:0 nad SOŠ OaS Rožňava.

Družstvo chlapcov v okresnom kole  obsadilo pekné 2. miesto.

Ďakujem našim  žiakom za  reprezentáciu školy a GRATULUJEME!