• Konferencia: Minulosť, ktorá zmenila tvár Rožňavy

• Dňa 2.2.2024 sa uskutočnila v kongresovej sále mestskej radnice konferencia s názvom: ,,Minulosť, ktorá zmenila tvár Rožňavy“  v rámci Dní mesta Rožňava. Konferencie sa zúčastnili triedne kolektívy 3.A, 2.D a žiaci končiacich ročníkov navštevujúci Spoločensko- vedný seminár. Odbornou garantkou konferencie bola Mgr. Sylvia Holečková, historička, kurátorka fondu história Baníckeho múzea v Rožňave. Naši žiaci vystupovali v rámci konferencie so svojimi príspevkami:

Nasťa Liptáková, VIII.OA: Anton Andrássy – biskup rožňavskej diecézy

Áron Krištóf, 3.D: Rákócziho pobyt v Rožňave počas protihabsburských povstaní

Sme patrične hrdí na naši žiakov, ktorí sa ujali príležitosti a vystúpili so svojimi príspevkami pred širokou verejnosťou.

PhDr.Anita Kerekes, Mgr. Árpád Laco

• Duševné zdravie

• Naši žiaci z III.OA a IV.OA sa dňa 30.1.2024 v priestoroch RÚVZ v Rožňave zúčastnili  prednášky a aktivity zameranej na duševné zdravie. Pani Mgr. Sylvia Lengová, MPH nám ozrejmila ako je dôležité venovať pozornosť svojmu mentálnemu zdraviu a aké su varovné signály, že naša psychika nie je v poriadku. Touto cestou sa chceme p. Mgr. Lengovej veľmi pekne poďakovať za veľmi poučnú prednášku a aktivitu spojenou s ňou.

Zodpovedná: Mgr. Monika Bodnár

• Som tvoj typ?

• Blíži sa Valentín a pri tejto príležitosti organizuje Hematologicko transfúziologické oddelenie nemocnice Penta Hospitals Rožňava akciu s názvom Som tvoj typ?

Dňa 13.2.2024 bude bude v rámci tejto akcie prebiehať odber krvi pre darcov a prvodarcov.

Zúčastniť sa môžu plnoletí študenti, ktorí sa nahlásia u pani RNDr. Martiny Tešlárovej do 7.2.2024.

Pokyny pre darcov:

- prísť naraňajkovaní,

- nechodiť, ak ste čerstvo po chorobe/operácii, dievčatá počas menštruácie, máte piercing či tetovanie menej ako pol roka a vaša telesná váha je nižšia ako 50kg.

Darcovia, ktorí prídu na opakované darovanie, si so sebou prinesú preukaz darcu krvi. Ostatní /prvodarcovia - kartičku poistenca.

Príchod na HTO odd. :  7.15 hod.

(0. poschodie - prechodová chodba medzi pavilónmi A a B alebo popri bufete o poschodie vyššie)

• Naši žiaci vyhrali 1., 2. a 3. miesto vo vlastivednej a miestopisnej súťaži o Rožňave

• Dňa 31.1.2024 sa v rámci Dní mesta Rožňava 2023 uskutočnila Vlastivedná a miestopisná súťaž o Rožňave organizovanej Rožňavským besedným spolkom v spolupráci s primátorom mesta Michalom Domikom. Súťaž pozostávala z dvoch kôl.

Našu školu reprezentovalo 7 žiakov: D. Kleknerová, E. Línerová, VIII.OA, K. Skokanová, O. Gibas, A. Halászová, 1.A, Ján Kálmán a Áron Krištóf, 3.D.

Naši žiaci sa umiestnili na prvých troch miestach v kategórii stredných škôl:

Dominika Kleknerová, VIII.OA - získala 1.miesto

Ondej Gibas, 1.A - získal 2. miesto

Karin Skokanová, 1. A – získala 3. miesto

Srdečne blahoželáme

PhDr. Anita Kerekes, Mgr. Árpád Laco

• DOD

• Dňa 30.januára 2024 sme v aule školy privítali záujemcov o štúdium na našej škole. Žiaci základných škôl a ich rodičia získali informácie o možnostiach štúdia a prijímacích skúškach a zúčastnili sa vyučovacích hodín priamo v triedach, kde sa im predstavili študenti gymnázia. Veríme, že naši hostia dostali odpovede na všetky svoje otázky.

• Čo všetko v sebe ukrývajú knihy o našom meste?

• Dni mesta Rožňava sme si pripomenuli účasťou našich žiakov z tercie na podujatí s názvom Tajomstvá kníh o Rožňave, ktoré si pre nás pripravila Mestská knižnica.  Dozvedeli sme sa tak množstvo zaujímavých informácií o histórii nášho mesta, ktoré sú publikované v knihách v slovenskom, maďarskom, ale i českom jazyku.