• Okresné kolo geografickej olympiády

• Dňa 31.3.2023 sa uskutočnilo okresné kolo geografickej olympiády na ZŠ  UL. Zlatá. Našu školu reprezentovali žiaci v dvoch kategóriách E a F.

V kategórii F obsadil pekné 2. miesto žiak sekundy Jakub Kopasz.

V kategórii E 1. miesto patrí našej všestrannej Sofii Širokej z kvarty.

Za peknú reprezentáciu ďakujeme Katke Hagovskej, Tomášovi Vajdovi a Oliverovi Hagovskému.

Všetkým srdečne blahoželáme a držíme palce  postupujúcim do krajského kola.

• Matematický klokan 2023

• Dňa 27.3.2023 sa zrealizovala na našej škole súťaž Matematický klokan. Do súťaže sa zapojilo 53 žiakov z jednotlivých tried v rámci svojich súťažných kategórií. Matematický klokan je najväčšia medzinárodná matematická súťaž na svete pre žiakov základných a stredných škôl. Každoročne sa do nej zapája niekoľko miliónov žiakov na celej zemeguli. Vyhlasovateľom súťaže je asociácia Kangourou sans frontiéres so sídlom v Paríži. Organizátorom súťaže v Slovenskej republike je Talentída, n. o. Výsledky budú zverejnené 18.4.2023 na web stránke: https://matematickyklokan.sk/.

Všetkým súťažiacim držíme palce

PhDr. Anita Kerekes- koordinátorka súťaže

• Stredoškolská odborná činnosť

• Na krajskom kole 45. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti sa naši študenti umiestnili na prvých miestach!

Katka Adamková a Miroslav Herčka vytvorili funkčnú matematickú aplikáciu v systéme Unity 3D a na súťažnej prehliadke obsadili prvé miesto v odbore 14 - Tvorba učebných pomôcok, didaktické technológie s prácou "Mysli: Potráp svoje zmysly!", ktorej konzultantkou bola Ing. Janka Halková.

Ema Kesiová Roland Lenkei aplikovali vlastný výskum na rieke Slanej, ktorý zhrnuli vo svojej práci "Rieka Slaná v ohrození". Odbornou konzultantkou bola PaedDr. Katarína Adamková a v odbore 05 - Životné prostredie, geografia, geológia študenti obsadili krásne prvé miesto.

Víťazom srdečne blahoželáme!