• Erasmus days

• Slovenské školy sa už po piatykrát zapojili do osláv programu Erasmus+ a naše gymnázium ani tentokrát nebolo výnimkou! Piatkové vyučovanie sme žiakom spríjemnili prezentáciou programu Erasmus+, vďaka ktorému môžu vycestovať do zahraničia, a tak si nielen zlepšili svoje jazykové znalosti, ale hlavne okúsiť kultúru rozmanitých krajín na vlastnej koži a mať nezabudnuteľné zážitky.

Aby sme našich žiakov naladili čo najviac a povzbudili ich k participácii na projektoch a mobilitách, inšpirovali sme ich videami našich študentov, ktorí už majú podobnú skúsenosť za sebou a bez váhania by si ju kedykoľvek zopakovali. Videami však prispeli nielen žiaci, ale i učitelia, ktorí sa zúčastnili na rôznych kurzoch či job shadowingu, t. j. pozorovania pri práci učiteľov v zahraničí, aby sa aj oni neustále zdokonaľovali vo svojom odbore a motivovali svojich žiakov k učeniu sa cudzích jazykov.

Po krátkych zostrihoch z ciest sme pokračovali kvízom cez Kahoot, kde sa naši žiaci dozvedeli rôzne zaujímavosti o Erasme – koľko krajín a študentov už doň bolo dosiaľ zapojených, odkedy tento program funguje či koľko osôb zatiaľ vďaka mobilite navštívilo Slovensko.

Víťazov sme odmenili drobnosťami s logom Erasmu a potom sme už našich žiakov nechali vyskúšať si rôzne aktivity, ktoré pre nich pripravili či už ich spolužiaci alebo učitelia na zahraničných mobilitách.