• Ceremónia DofE 5.10.2023

• Slávnostná Ceremónia DofE v Košiciach Ocenila Úspechy Brilantných Dofákov

V historickej sále Radnice v Košiciach sa 5.10.2023 konala nesmierne dojímavá slávnostná ceremónia ocenenia úspešných dofákov, ktorí dosiahli bronzovú a striebornú úroveň prestížneho programu DofE (Duke of Edinburgh´s Award). Táto udalosť bola nielen oslavou mladých ľudí, ale aj uznaním ich tvrdej práce, oddanosti a dobrovoľného úsilia.

Slávnostná atmosféra historického miesta Radnice poskytla ideálnu kulisu pre tento dôležitý okamih. V sále zavládla atmosféra očakávania a napätia, ktorá však postupne ustupovala potešeniu a radosti, keď dofáci vystupovali na pódium, aby prevzali svoje zaslúžené ocenenia.

V kategórii BRONZ zaznamenali úspech študenti nášho gymnázia. Ocenenia si v sprievode pani riaditeľky PaedDr. Kataríny Adamkovej a koordinátorky Mgr. Zuzany Polónyovej prevzali: Peter Gallo, Katarína Hagovská, Sebastián Ondrej, Sofia Široká a Zuzana Šimková z kvinty, Tamara LükőováSimona Revajová z 2.A a Samuel BarkászKristína Lešková z 2.B.

Ich príbehy inšpirujú mnohých mladých ľudí, aby sledovali svoje sny a nikdy neprestali veriť vo svoje schopnosti.

Strieborná Dofáčka, Barborka Plutová z 5.B, dosiahla veľký úspech a prešla neuveriteľnú cestu, ktorá si vyžadovala vytrvalosť a odhodlanie. Jej príklad ukazuje, že hranice sú len ilúziou, a že vlastný potenciál môže byť dosiahnutý, ak sa na to človek sústredí.

Táto ceremónia bola tiež príležitosťou na poďakovanie dobrovoľníkom, ktorí podporovali dokákov počas ciest a na uznávanie úsilia celého tímu organizátorov, ktorí umožnili realizáciu tohto programu.

DofE je rozvojový program pre každého vo veku 14 až 24 rokov.

Ak chce mladý človek získať významné ocenenie vojvodu z Edinburghu - DofE, musí na sebe vytrvalo pracovať 6-18 mesiacov a prekonať štyri výzvy. Rozvíjať svoj talent/ zručnosť, športovať, angažovať sa ako dobrovoľník a na záver zvládnuť dobrodružnú expedíciu s kamarátmi.

Program plní na škole, v organizácii alebo online, svoje pokroky sleduje v online aplikácii a celú dobu ho podporuje mentor.

Na záver získa medzinárodne uznávaný certifkát.