• Aktuality

• Na tejto podstránke nájdete aktuálne informácie o akciách v rámci projektu IT Akadémia.

ŽIACI NAŠEJ ŠKOLY ZÍSKALI CERTIFIKÁTY ECDL

ECDL (European Computer Driving Licence - Európsky vodičský preukaz na počítače) je celosvetovo najrozšírenejší systém na overovanie (certifikáciu) znalostí a zručností v oblasti práce s výpočtovou technikou určený pre bežného používateľa osobného počítača. Je medzinárodne rešpektovaný a zavedený vo vyše 100 krajinách sveta a vykonáva sa v 41 jazykoch.

14 našich štvrtákov a piatakov úspešne absolvovalo 23. a 30. januára 2020 certifikačné skúšky realizované pracovníkmi ŠVS Banská Bystrica. Skúška pozostávala z modulov:

• M2 Základy práce s počítačom (Computer Essentials),
          • M3 Spracovanie textu (Word Processing),
          • M4 Tabuľkový kalkulátor (Spreadsheets),
          • M7 Základy práce online (Online Essentials)

Priemerná úspešnosť žiakov bola 91,2%. Získané certifikáty poskytujú žiakom vyššiu mobilitu  a vďaka nim získali väčšie šance a možnosti uplatnenia sa na trhu pracovných síl v SR a vo svete.

OZNAM pre zaregistrovaných záujemcov o ECDL

17.1.2020

od 10.25 hod. skúšobné testovanie pracovníkmi UPJŠ

23.1.2020

„ostré“ testovanie moduly M2 a M3 – pracovníkmi CVTI Banská Bystrica

30.1.2020

„ostré“ testovanie moduly M4, M7 – pracovníkmi CVTI Banská Bystrica

Predpokladom absolvovania je mať vyplnené všetky vstupné testy na https://vzdelavanie.itakademia.sk/course/index.php?categoryid=47

1. stretnutie krúžku 3D modelovanie bude 18.10.2019 od 12:45 v IT Science LAB (2.poschodie).

Informatické predmety  v šk roku 2019/2020 v rámci skupiny s rozšíreným vyučovaním informatiky

Ročník

Predmet

Počet
          hodín

Počítačové systémy

2 h

princípy fungovania počítačov a sietí, rozšírené o  pokročilejšie architektúry ako sú zreťazené procesy, paralelná sústava procesorov ´a procesorové polia vrátane práce so vstupno výstupnými zariadeniami reprezentovaných mikrokontrolérmi a mikropočítačmi Arduino , Raspberry,  3D tlač.

Informatika v prírodovedných predmetoch

2 h

Predmet má u žiakov podporiť ich orientáciu na štúdium prírodovedných predmetov a matematiky. Obsahom je riešenie zaujímavých problémov z oblastí prírodovedných predmetov ( biológia, fyzika) a matematiky a ich riešenie použitím informatických konceptov.

Sieťové technológie

Príprava na certifikáciu CCNA1 – základ pre sieťové technológie

Tvorba a prezentácia dát

2 h

Tvorba statických webových stránok s dôrazom na analýzu obsahu vytváranej webovej stránky a dodržiavanie aktuálnych štandardov – html , css.

Objektový prístup k riešeniu problémov

2 h

Riešenie úloh prostredníctvom aparátu objektového programovania – JAVA. Objektovo orientované programovanie je v súčasnosti dominantnou paradigmou pre  vývoj aplikácií v praxi.

Databázové systémy

1 h

Základné princípy práce s relačnými databázami a ich tvorba – SQL

Programovanie