• Let´s learn to read, let´s read to learm/Učme sa čítať, čítaním sa učme

• Projekt v rámci programu Erasmus + : KA229 - School Exchange Partnerships : Let's Learn To Read, Let's Read To Learn/ Učme sa čítať a čítaním sa učme, začal na našej škole od 1.10.2018. Partnerstvo so Strednou školou designu a umenia, knižnej kultúry a ekonomiky Náhorní v Prahe je pokračovaním partnerstva  z predchádzajúceho projektu. Cieľom projektu je rozvíjať čitateľskú gramotnosť a tvorivý potenciál žiakov, zároveň i rozšíriť ich povedomie o histórii a kultúrnom dedičstve Čechov a Slovákov. Hlavné aktivity projektu sú 4 medzinárodné vzdelávacie aktivity, ktoré zahŕňajú literárne exkurzie (Praha), tvorivé dielne so spisovateľmi a besedy s pamätníkmi (Praha), čitateľské súťaže v knižnici (Rožňava) a prekladateľské semináre (Rožňava). Medzinárodné vzdelávacie aktivity sú odrazovým mostíkom pre vznik hlavných výstupov projektu, sú nimi stolová vzdelávacia hra( 300 ks), nová verzia hry "knižnej šifry", online kvízy a zborník beletristických textov z tvorivých dielní vrátane prekladu do angličtiny. Tieto výstupy sa orientujú na podporu čitateľskej gramotnosti i u žiakov so slabým záujmom o čítanie a budú vhodné k použitiu i mimo našej organizácie. Výber žiakov zapojených do projektu zohľadňuje cieľ projektu. Na projekte sa podieľajú aj vybraní spisovatelia, pražské Centrum RoSa a Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave.

Projektový koordinátor: Eva Szanyiová

Zapojení učitelia: Tatiana Chocholová a Lýdia Kalinová