• Naša zlatá dofáčka

• V utorok 19. marca 2024 sa konala slávnostná udalosť v budove NR SR v Bratislave, kde naša študentka Katka Adamková, ktorá vynikala nielen svojimi akademickými úspechmi, ale aj osobným rozvojom a odhodlaním, prevzala certifikát a odznak zo zlatej úrovne prestížneho programu DofE (Duke of Edinburgh´s International Award).

Katka prešla cez všetky tri úrovne tohto náročného programu - od bronzu, cez striebro až po zlato. Jej prístup k programu DofE bol založený na ambíciách a jasných cieľoch, ktoré si stanovila vo všetkých troch kategóriách: šport, talent a dobrovoľníctvo.

V oblasti športu si Katka stanovila za cieľ, že sa pripraví na preteky Spartan Race v kategórii Super s 10 km dlhou traťou a 25 náročnými prekážkami. Svojou vytrvalosťou a odhodlaním si vytýčila cieľové míľniky, ako napríklad odbehnúť 10 km pod hodinu. Pravidelný tréning jej poskytol nielen fyzickú kondíciu, ale aj mentálnu silu a disciplínu.

V oblasti talentu sa Katka rozhodla zdokonaliť svoje jazykové schopnosti, zvlášť v angličtine. Rozhodla sa pre čítanie anglických kníh, čo jej pomohlo nielen rozvíjať jej jazykové schopnosti, ale tiež ju pripravilo na budúce súťaže a maturitu. Systematickým čítaním kníh si stanovila ciele a pravidelne prezentovala svoj pokrok spolužiakom, čím zároveň rozvíjala aj svoje komunikačné schopnosti.

V oblasti dobrovoľníctva sa Katka venovala aktívnemu členstvu v Školskom parlamente, kde sa dokonca stala predsedkyňou. Jej cieľom bolo organizovať rôzne aktivity a udalosti pre školu, čím nielen prejavila svoje organizačné schopnosti, ale aj schopnosť komunikovať a spolupracovať s inými ľuďmi.

Okrem toho sa Katka zúčastnila aj rezidenčného pobytu na Erasmus+ so zameraním na tému Science. Táto skúsenosť jej nielen umožnila zlepšiť jej konverzačné schopnosti v anglickom jazyku, ale aj nadobudnúť nové priateľstvá a odborné vedomosti v oblasti vedy.

Katka je príkladom toho, ako odhodlanie, cieľavedomosť a zanietenie môžu viesť k osobnému rastu a úspechu. Jej príbeh je inšpiráciou pre všetkých mladých ľudí, ktorí sa snažia dosiahnuť svoje ciele a snívať o väčšom úspechu vo svojom živote.

Srdečne gratulujeme a sme na teba nesmierne hrdí, Katka!