• 46. ročník celoštátnej prehliadky Stredoškolskej odbornej činnosti

29. 4. 2024

V dňoch 23. - 26. 4. 2024 sa uskutočnil 46. ročník celoštátnej prehliadky Stredoškolskej odbornej činnosti na pôde Strednej odbornej školy veterinárnej v Nitre. Prehliadka sa konala pod záštitou Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky. Našu školu reprezentoval žiak zo septimy Thung Duong Nguyen Bat, ktorý obsadil chvályhodné 6. miesto so svojou prácou: Klasické investovanie verzus Krypto investovanie v odbore 15 - Ekonomika a riadenie.

Stredoškolská odborná činnosť je vedomostnou súťažou žiakov stredných škôl z celého Slovenska. Byť aktívnym účastníkom Stredoškolskej  odbornej činnosti je výbornou skúsenosťou a odrazovým mostíkom, či už pre úspešné zavŕšenie stredoškolského štúdia alebo motiváciou pre správny výber vysokoškolského štúdia a budúcej profesijnej orientácie. Výnimočnosť súťaže podčiarkuje skutočnosť, že sa výrazne podieľa  na odbornom,  osobnostnom a profesijnom rozvoji žiakov, rozširuje im obzory poznania, nové vedomosti v odborno-teoretických a odborno-praktických zručnostiach.

Srdečne blahoželáme

PhDr. Anita Kerekes- garant SOČ na škole

• Festival duševného zdravia: „OtvorMyseľFest“

29. 4. 2024

V rámci Župných dní, ktoré prebiehali na Gemeri (od 22. do 26.4.2024) sa dňa 26.4.2024 uskutočnilo na našej škole sprievodné podujatie Festival duševného zdravia- „OtvorMyseľFest“ v spolupráci s Odborom školstva Úradu KSK po vedením Mgr. Natálie Vince. Festival umožnil, aby si žiaci našej školy a rožňavských stredných škôl (Stredná zdravotnícka škola, SOŠ obchodu a služieb, Obchodná akadémia) prešli zaujímavými psychologickými zážitkovými workshopmi pod vedením skúsených odborníkov. Žiakom boli sprostredkované zážitkové interaktívne workshopy na rôzne psychologické témy (napr. zvládanie emočne náročných situácií, nácvik rovesníckeho poradenstva, zvládanie úzkosti a stresu, sebapoznanie, mindfulness a jógové cvičenia pri dlhom sedení v lavici).

Zároveň aj naši žiaci mali možnosť zažiť bohatý program Župného mestečka, ktorý prebiehal na námestí.

• Prednáška: Slovensko v dobe bronzovej v povodí Slanej

29. 4. 2024

Dňa 25.4.2024 sa uskutočnila na našej škole odborná prednáška s názvom: Výskum doby bronzovej na Slovensku a osídlenie v povodí rieky Slanej pod vedením Mgr. Dominiky Oravkinovej, PhD. zo Slovenského archeologického ústavu SAV. Súčasťou prednášky bolo bližšie priblíženie archeologických výskumov doby bronzovej v našom regióne (chronologický vývoj, klimatické a environmentálne pomery, sídliská a hradiská, keramika, lov a chov zvierat atď.). Prednášky sa zúčastnili triedne kolektívy: 1.A,1.D, 2.D a kvarta.

• Štúrovo pero

29. 4. 2024

V piatok 19. apríla 2024 sa žiaci Sebastián Turek, Frederika Háberová a Július Kozma spolu s Mgr. Kohárim zúčastnili vyhodnotenia celoslovenskej súťaže školských časopisov "Štúrovo pero" vo Zvolene.

Okrem samotného vyhodnocovania sa zúčastnili aj rôznych workshopov vedenými osobnosťami ako Patrik Herman, a taktiež besedy s ministrom školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej Republiky, Tomášom Druckerom.

Miesto na víťaznom stupienku si náš časopis Heuréka síce nezískal, no z tejto udalosti všetci odchádzali s úsmevom na tvári, a plní novej inšpirácie.

Podrobnejšie info o tejto udalosti, či spoveď plukovníka armády Slovenskej republiky z tejto udalosti nájdete na stránke www.heurekagpjs.eu

• Krajské kolo Dejepisnej olympiády

22. 4. 2024

Dňa 19. apríla 2024  sa uskutočnil 16. ročník krajského kola Dejepisnej olympiády na Filozofickej fakulte UPJŠ v Košiciach. Našu školu reprezentovali štyria žiaci: T. Lendacký - 3.A, Jakub Gabonai - 2.A, J. Chochol - III.OA, Sylvia Široká - II.OA.

Výsledky:

Tobias Lendacký, kategória B - 4. miesto

Jakub Gabonai, kategória A – 6. miesto

Jakub Chochol, kategória D - 12. miesto

Víťazom srdečne blahoželáme

Ing. Iveta Hliváková

• SOSNA
      • PLACE
      • nadacia tatra banka
      • digitálny žiak
      • it valley

Utorok 30. 4. 2024
      • Matematická aplikácia „Mysli: Potráp svoje zmysly!“

• S radosťou vám predstavujeme aplikáciu vytvorenú žiakmi našej školy Katkou Adamkovou a Miroslavom Herčkom. Aplikácia slúži na precvičovanie matematických vedomostí pre žiakov vo veku od 11 do 15 rokov, pričom obsahuje 15 rôznych tematických celkov, no vyskúšať si ju môžu aj starší žiaci. Priložená je taktiež aj brožúrka obsahujúca základné informácie o aplikácii a návod, ako sa v nej orientovať. Veríme, že sa vám táto aplikácia bude páčiť a pomôže vám v upevnení vašich vedomostí z matematiky :)

• Brožúrka: Ekologická katastrofa

• Predstavujeme Vám brožúrku, ktorú vytvorili naši študenti: Ema Kesiová a Roland Lenkei (3.A) v rámci SOČ.

Zaoberali sa ekologickou katastrofou, ktorá sa stala 24.2.2022 na rieke Slaná.

brozurka_3-1.docx