• Zvíťazili sme na celoslovenskom kole súťaže v rečníckom prejave v anglickom jazyku!

• Dňa 9.2. 2023 sa štyria naši študenti  zúčastnili celoslovenského kola súťaže v rečníckom prejave v Žiline. V tvrdej konkurencii sa Nasťa Liptáková ( septima ) a Laura Uhrinová ( 4.B) prebojovali do finále súťaže, kde museli počas 15 minút vytvoriť a následne prezentovať prejav na vylosovanú tému. Naše dievčatá to zvládli vynikajúco a Nasťa Liptáková vo svojej kategórii získala prvé miesto a Laura Uhrinová druhé miesto.  Adam Zoltán Anderko ( 5. B ) sa umiestnil na 7. mieste a Vladimíra Gazdíková ( 2.A ) na 4. mieste.

Všetkým srdečne blahoželáme!

Tatiana Chocholová

• Okresné kolo dejepisnej olympiády

• Žiaci našej školy sa zúčastnili okresného kola dejepisnej olympiády. V Kategórii C Sofia Široká (4.OA.) obsadila 2.miesto a postupuje na krajské kolo do Košíc. V kategórii F sa žiačka Tereza Červeňáková (1.OA) sa  umiestnila na 3.mieste.

Gratulujeme

• Naše žiačky vyhrali 1. a 2. miesto vo vlastivednej a miestopisnej súťaži o Rožňave

• Dňa 3.2.2023 sa v rámci Dní mesta Rožňava 2023 uskutočnila Vlastivedná a miestopisná súťaž o Rožňave organizovanej Rožňavským besedným spolkom v spolupráci s primátorom mesta Michalom Domikom. Súťaž pozostávala z dvoch kôl.

Naše žiačky zo septimy sa umiestnili na prvých dvoch miestach v kategórii stredných škôl:

Eva Línerová  získala 1.miesto

Dominika Kleknerová  získala 2. miesto

Srdečne blahoželáme

PhDr. Anita Kerekes

• DOD na RÚVZ v Rožňave

• Dňa 25.1.2023 sme sa v rámci biologického seminára končiacich ročníkov zúčastnili DOD, na ktorý nás pozvali pracovníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Rožňave. Naskytla sa nám tak možnosť nahliadnuť do tohto, pre nás doposiaľ neznámeho sveta. Prechádzali sme jednotlivými oddeleniami, kde nám pracovníci ukázali, čomu sa venujú. Bola to kontrola pitnej vody a vodných zdrojov, kvalita a trvanlivosť kozmetických a potravinárskych produktov, úlohy epidemiologického oddelenia, ochrana verejného zdravia a mnoho ďalších.

Sme vďační za čas, ktorý nám venovali, za milý prístup a mnoho nových poznatkov.

Seminaristi z oktávy, 4. A, 5. B

• Beseda so sinologičkou v knižnici

• V Gemerskej knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave sa uskutočnila beseda s Dominikou Saknárovou. so sinologičkou, blogerkou a autorkou kníh (Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre a Kórejské halušky- Pripovidki z ešči daľekejšeho Vichodu) o bežnom živote obyčajných ľudí, žijúcich na Ďalekom východe. Besedy sa zúčastnili žiaci z 2.A a 3.B.

• Úspech v súťaži

• Žiaci z 1.OA sa zúčastnili súťaže s časopisom Stromáčik. Súťaž usporiadal Strom života - environmentálna nezisková organizácia. Boli sme veľmi šikovní a zvíťazili sme.

Gratulujeme.

• Lyžiarsky výcvikový kurz

• V dňoch 30.1.2023 - 3.2.2023 sa konal Lyžiarsky výcvikový kurz pre žiakov 1.ročníka a kvinty. Kurzu sa spolu zúčastnilo 87 žiakov. Aj keď nám počasie neprialo, trošku fúkal vietor :), lyžovačku sme si poriadne vychutnali.

• Deň otvorených dverí

• 26.1.2023 sa konal na našej škole Deň otvorených dverí. Prinášame niekoľko okamihov z tohto pekného dňa zachytených na fotografiách:)

• Participatívny rozpočet na našej škole

• V období od marca 2022 do decembra 2022 bola naša škola zapojená do pilotného programu PARTICIPATÍVNEHO ROZPOČTU na školách realizovaného s finančnou podporou nášho zriaďovateľa- Košického samosprávneho kraja.  Do tohto projektu bolo vybraných len 15 stredných škôl KSK a naše gymnázium nemohlo chýbať.

Čo je to participatívny rozpočet?

Školský participatívny rozpočet je nástroj, ktorý žiakom ponúkol príležitosť meniť školu k lepšiemu. Žiaci navrhli projekty na zlepšenie školskej klímy, podieľali sa na diskusiách o rozdelení rozpočtu, či aktívne vstupovali do fázy hodnotenia, rozhodovania a realizácie. Naučili sa zodpovedne rozhodovať a vybrať najlepšie riešenie, spolupracovať so spolužiakmi, rozvíjať svoje kreatívne myslenie, a taktiež komunikačné, prezentačné a finančné zručnosti, no a v neposlednom rade i základným volebným princípom.

Po všetkých fázach Participatívneho rozpočtu: od príprav, navrhovania a schvaľovania projektov až po kampaň,  vymysleli študenti 8 rozličných projektov. Následne prebehlo hlasovanie, výsledkom ktorého boli 3 najúspešnejšie projekty, ktoré sa dočkali aj realizácie.

1. Upgradni bufet!- Hana Kovácsová, Bianka Suchá
            2. Hygienické potreby pre dámy- Izabela Dendisová, Sára Korintušová
            3. Sedenie na HORNOM poschodí- Viktória Vozárová, Janka Palečková

Všetkým zapojeným i pomocníkom veľmi ďakujeme a veríme, že spolupráca na tomto projekte bola pre nich obohacujúcou skúsenosťou a s rovnakou horlivosťou sa pustia aj do iných projektov.

• Poskytovanie prvej pomoci

• Na hodinu biológie k žiakom zo sekundy prišli starší spolužiaci, s ktorými si precvičili názorné ukážky poskytovania prvej pomoci pri zástave dýchania a pri zlomenine.