• SCIO

• Národné porovnávacie skúšky (NPS) SCIO

Fungujú v Českej republike od roku 1996 a priamo do prijímacieho konania vstupujú od roku 2000. Jedná sa o štandardizované skúšky, ktorých výsledky môžu fakulty využívať v rámci prijímacieho konania (podobne ako napr. maturitné známky). Model NPS vychádza z podobných modelov, aké už desiatky rokov fungujú v zahraničí (napr. SAT alebo GRE v USA, TSA vo Veľkej Británii, STAT či GAT v Austrálii, LSAT pre právnické fakulty v USA atď.).

Skúšky sa konajú v šiestich termínoch v rámci jedného školského roka v mnohých mestách Českej aj Slovenskej republiky. V rámci NPS možno absolvovať skúšku z niekoľkých predmetov. Vývoj testov, priebeh skúšok a vyhodnotenie sa realizuje podľa prísnych pravidiel a s vysokými nárokmi na zabezpečenie. Skúšky prebiehajú v súlade s normou ISO 9001:2008. Obľuba NPS je daná najmä tým, že riešia reálne problémy fakúlt aj uchádzačov o štúdium.

Výhody SCIO testov:

• využiteľné všetkými typmi fakúlt (ekonomické, lekárske, technické...),
          • nezávislé skúšky vychádzajúce z obdobných modelov v zahraničí (SAT, LSAT, GRE, atď.),
          • poskytujú spoľahlivú a objektívnu informáciu o študijných predpokladoch a ďalších kvalitách uchádzačov o štúdium,
          • Testy: Všeobecné študijné predpoklady, Náuka o spoločnosti, Matematika, Cudzie jazyky, Biológia, Chémia,
          • riešenie pre nadväzujúce magisterské štúdium,
          • prinášajú kvalitu, transparentnosť a spravodlivosť do prijímacieho konania,
          • využívané viac ako 50 fakultami v ČR a 30 fakultami na Slovensku -Informácie o spôsobe zohľadnenia NPS  budú aktualizované,
          • Na skúšky sa prihlásite sami on-line,
          • Základná cena jednej skúšky v jednom termíne je 19 eur .

Viac info na: www.scio.sk

Prihlášku chystáme a spustíme na začiatku septembra.